“Skutok sa nestal” od skupiny FRENDI prichádza z NONSTOP Rádia!

NONSTOP Rádio, 16.06.2017 | 07:06, celý článok môžete nájsť TU

Pieseň Skutok sa nestal od skupiny FRENDI vznikla v apríli 2017, v období, kedy v spoločnosti opäť raz stúpol tlak súvisiaci s korupčnými kauzami, príp. so znovu otvorenou témou zrušenia Mečiarových amnestií. Názov skladby je prevzatý z verdiktu, ktorým končia vyšetrovania mnohých káuz v SR. Slohy sa teda nesú v duchu satirickej, za to veľmi pravdivej, výpovede o smutnom fenoméne korupcie v našom národe. Refrény naopak pozitívne vyznávajú už nádejnejšie heslá typu “My tu chceme žiť“ alebo „chceme o Slovensku snívať”, ktoré sú zhodou okolností hlavnými heslami študentov organizujúcich „Veľký protikorupčný pochod“, na základe čoho sa skladba stala hymnou daných pochodov. Od dnes ju môžete počuť aj z vysielania NONSTOP Rádia v programe “Made in SLOVAKIA!” Hodinku domácej hudobnej produkcie vysielame denne v hodine po 8:00 a 19:00 hod.

Skutočným spúšťačom pre veľmi rýchle a spontánne napísanie textu bol okrem iného výrok opozičného politika v televíznej diskusii: „Spravodlivosť plače v kúte” – jeden zo zásadných problémov našej spoločnosti, ktorý song spomína.

Animovaný textový videoklip v slohách, na ktorom sa podieľali bratia Pavol a Michal Bukovčákovci, dopĺňajú refrénové dronové zábery nádherných národných symbolík – hôr a hradov Slovenska, počas ktorých znie spomínané „MY TU CHCEME ŽIŤ“.